Mateřská škola Pavlov, okres Břeclav, příspěvková organiizace

Zřizovatel školy: Obecní úřad Pavlov
    Odloučené pracoviště školy: Mateřská škola, Horní Věstonice 135, 692 81
    Statutárním orgánem je ředitelka mateřské školy Poňuchálková Jitka
    Název programu: „Náš svět“

Mateřská škola je dvoutřídní s odloučeným pracovištěm 6 km vzdálených Horních Věstonicích.
Obě budovy mateřské školy se nacházejí v krásné Chráněné krajinné oblasti Pálava.
V jejich blízkosti jsou vodní plochy Novomlýnských nádrží i zalesněné kopce Pálavy s lesní zvěří a charakteristickou květenou .Na jejich vršcích se vypíná zřícenina hradu Děvín.
Jak Pavlov, tak i Horní Věstonice se mohou pochlubit archeologickými nalezišti z dob pravěku.
Mateřská škola v Pavlově sídlí v přízemní budově – prošla vnitřními úpravami – výměnou oken, rekonstrukcí dětské umývárny a WC. V současné době se dokončuje výměna nové střechy.Její technický stav je dostačující.
Budova je přízemní, bezbariérová. Nachází se zde šatna pro děti, třída, lehárna, kabinet na pomůcky, dva sklady pro školní kuchyni, WC pro dospělé a WC pro děti spojené s umývárnou. V zadní části budovy prádelna, malá ředitelna, šatna pro kuchařku a vchod na školní zahradu. Kotelna je od roku 1999 zrekonstruována na plynové topení.
Na východní straně mateřské školy se rozkládá velká školní zahrada s pískovištěm. V roce 2012 byly zakoupeny nové herní prvky. Velmi pěkně zde působí pár ovocných stromů. Děti využívají také zahradní nábytek.
Prostory školní zahrady jsou vybaveny tak, aby umožňovaly dětem rozmanité pohybové a další aktivity.
Plánuje se oprava fasády mateřské školy a úprava kolem ní.
Druhá třída sídlí v budově v Horních Věstonicích. Tento patrový dům byl otevřen v roce 1947 a sídlí zde ještě Místní knihovna. V přízemí se nachází šatna a kuchyně ŠJ s příslušnými sklady. V patře je umístěna třída, lehárna a sociální zařízení. MŠ má přiměřené prostory vzhledem k počtu dětí. V roce 2001 byla opravena fasáda budovy a v roce 2011 provedena výměna oken celé budovy.
K budově patří také menší školní zahrada, která je vybavena pískovištěm, zahradním domkem a zahradním vybavením (houpačky, průlezky, skluzavky atd.).
V obou třídách je otevřený nábytek, který umožňuje dětem volný výběr hraček. Mají je na dohled i na dosah. Také jsou utvořeny hrací kouty podporující tvořivost dětí. Ve třídách mají děti k dispozici interaktivní kruhy, které napomáhají upevňování pohybových návyků a k rozvoji hrubé motoriky dětí.
Ve školním roce 2012/13 byla provedena rekonsktrukce kotelny.

Ve škole pracují 2 kvalifikované učitelky a 1 učitelka nekvalifikovaná /doplňuje si vzdělání/, 2 kuchařky a 2 školnice.

Datum vložení: 25. 6. 2017 22:54
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2017 22:54
Autor:

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Na den svatého Pavla Poustevníka pěkný den - dobrý rok, větrný den - mokrý rok.